Polish (Poland)

Komunikacja autobusowa

BIP

bip_logo_pomn1_grad

PeUP

banner-22

 

Pogoda

°F | °C
invalid location provided

Imieniny

Imieniny obchodzą:
Dzisiaj :
Aleksego Horacego
Jutro :
Marka Jaroslawa
Gminne Dożynki 2018 w Borku Strzelińskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Kluczewska   
Wtorek, 28 Sierpień 2018 12:48

W niedzielę, 26 sierpnia 2018r. rolnicy z gminy Borów świętowali zakończenie tegorocznych żniw. Dożynki rozpoczęły się od Mszy Św. odprawionej w kościele pw. św. Antoniego i św. Wawrzyńca w Borku Strzelińskim przez ks. Dziekana Wiesława Szczęcha, przy udziale proboszczów parafii z Borowa i Ludowa Śląskiego. Podczas Mszy Św. obecne były poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych.

Następnie dożynki przeniosły się na boisko sportowe. Korowód dożynkowy tradycyjnie prowadziły panie z zespołu ludowego Ślężanki. W tym roku jedenaście wsi z gminy Borów przygotowało wieńce dożynkowe. Delegacje wieńcowe pięknie prezentowały się w korowodzie.

W uroczystościach dożynkowych uczestniczyli m.in.: przedstawiciele miasta partnerskiego gminy Medlov w Czechach, wójtowie gmin Jordanów Śląski i Żórawina oraz przedstawiciele agencji rządowych i instytucji dolnośląskich.

Na wszystkich mieszkańców, jak również zaproszonych gości czekały liczne atrakcje, a wśród nich między innymi:

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół „Piękni i Młodzi”. Frekwencja dopisała, tłumy mieszkańców bawiły się przy dźwiękach muzyki. Podczas części obrzędowej tegoroczni starostowie dożynek Anna Teneta- Fałat i Paweł Sobotkiewicz wręczyli bochen chleba wójtowi Gminy Borów Waldemarowi Grochowskiemu i poprosili o sprawiedliwe podzielenie go pośród uczestników święta.

Następnie na scenie pojawił się zespół ludowy Ślężanki, wykonując kilkanaście skocznych utworów. Równocześnie komisja w składzie Marcela Berger-gmina czeska Medlov, Piotr Regiec dyr. KOWR we Wrocławiu oraz Marek Mierzwiński kierownik ARMiR Strzelin oceniała dożynkowe wieńce. Nie zabrakło przemówień i podziękowań dla rolników za ich trud i prace.Tę część rozpoczął Wójt Waldemar Grochowski. W dalszej kolejności głos zabrał Mirosław Kulesza dyrektor ARiMR Dolnośląski Oddział Regionalny we Wrocławiu, który złożył rolnikom życzenia i odczytal list od prezesa ARiMR w Warszawie. Do rolników zwrócił się również Piotr Regiec dyrektor OT KOWR we Wrocławiu. Do podziękowań dla rolników dołączyła się także Aleksandra Fałat z-ca dyrektora Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Następnie głos zabrał Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty, który dziękował rolnikom, ale również zwrócił się do mieszkańców i podkreślił bardzo dobry poziom borowskiej edukacji. Zwrócił uwagę na zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególne podziękowania skierował do Wójta oraz wszystkich zaangażowanych w rozwój oświaty za wsparcie i dobrą oświatową strategię rozwoju.

Na zakończenie został odczytany list do rolników i mieszkańców gminy od Pani Beaty Kempy Posłanki na Sejm RP.

Po przemówieniach na scenie zaprezentował się nasz gminny chór VENI LUMEN, panie ubrane w piękne różowe spódnice, panowie w białych koszulach z uśmiechem na twarzach zaśpiewali kilka ludowych utworów. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Na scenie do wspólnej zabawy zapraszali „ MAREK i JAREK”. Rozstrzygnięte zostały konkursy na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” oraz „ Najpiękniejsza wieś w Gminie Borów”, a następnie wręczono nagrody laureatom. W dalszej kolejności zagrał zespól disco polo- Jupiter, a tuż przed występem gwiazdy wieczoru na scenie rozbrzmiały dźwięki gitary, muzycy z zespołu BACKSTAGE uraczyli nas kilkoma kultowymi utworami. A wieczorem tłumy mieszkańców bawiły się przy muzyce STANA BORYSA. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.

Wójt Gminy Borów składa serdeczne podziękowania sponsorom tegorocznych dożynek oraz wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w przygotowaniu uroczystości a także mieszkańcom, dzięki którym, tegoroczne dożynki były tak wyjątkowe i niezapomniane.

 

 

 

 

 

Wójt

wojt_small

AWARIE
sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej zgłaszamy pod numery:

Kierownik GZGK
w Borowie

697 916 426
Oczyszczalnia scieków
w Borku Strzelińskim
601 835 865

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

sisms_logo2site
Samorządowy Informator SMS
Zarejestruj się,
aby być powiadamianym
o zdarzeniach na terenie
Gminy Borów
( awarie wodociągowe, ostrzeżenia pogodowe, zagrożenia itp. )
wyślij SMS o treści
Tak.dst01
na numer
661 000 112


Fundusze Europejskie

banner_inwestycje_ue

Świadczenie Wychowawcze

Mapa Gminy

mapa_gminy

Dzielnicowy

policja_znak

 

Gminy partnerskie

Medlov-Borów