Polish (Poland)
Informacje dla mieszkańców i ankieta do pobrania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Eryk Forysiak   
Poniedziałek, 09 Luty 2015 09:45

Drodzy Mieszkańcy!

Gmina Borów przystąpiła do realizacji opracowania pod tytułem „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Borów” (PGN).

Dokument ten jest niezbędny, aby w kolejnych latach sięgać po środki finansowe m. in. z funduszy UE (RPO, PO IŚ) oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na działania związane z poprawą jakości powietrza oraz wzrostem efektywności energetycznej na obszarze Gminy. Obiekty i działania, które nie zostaną ujęte w PGN nie będą mogły zabiegać o dofinasowanie zewnętrzne. Dotyczy to także inwestorów indywidualnych. Obowiązek zbieżności planowanych zadań z PGN wprowadzać zamierzają kolejne instytucje dofinansowujące zarówno inwestycje termomodernizacyjne, jak i te dotyczące odnawialnych źródeł energii, m.in. w ramach uruchamianego programu Prosument (wytwarzanie energii na własne potrzeby).

Plan powinien obejmować jak najszerszą grupę działań zmierzających do ograniczenia niskiej emisji gazów i pyłów, tak by poprawiając komfort energetyczny obiektów oraz urządzeń zyskać równocześnie czystsze powietrze.

Informacje uzyskane od Państwa pozwolą określić bardziej wiarygodnie aktualny stan infrastruktury cieplnej, budowlanej i energetycznej na terenie Gminy. Jednocześnie umożliwią nam uwzględnienie w tworzonym dokumencie oczekiwań społecznych związanych m.in. z termomodernizacją obiektów, zakupem i instalacją czystych źródeł energii (np. kolektorów słonecznych czy ogniw fotowoltaicznych), modernizacją sieci ciepłowniczej oraz wymianą niskosprawnych kotłów i pieców.

Wobec powyższego prosimy o uzupełnienie załączonej ankiety w terminie do 16  marca 2015r.

Wypełnienie ankiety będzie przez Gminę traktowane równocześnie, jako wstępne zainteresowanie Państwa udziałem w ewentualnych inicjatywach dotyczących realizacji Planu w kolejnych latach. Osoby, które wypełnią i przekażą nam ankietę będą o nich informowane w pierwszej kolejności.

Liczę na Państwa zrozumienie dla idei ograniczania emisji zanieczyszczeń w naszej gminie i pomoc w zebraniu stosownych informacji.

Dziękuję za wypełnienie ankiety.

Wójt Gminy Borów

/-/Waldemar Grochowski

ANKIETA DLA MIESZKAŃCÓW

ankietę można wypełnić w wersji elektronicznej lub tradycyjnej, a następnie przesłać:

drogą internetową na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w tytule wpisując „Ankieta PGN”

pocztą na adres urzędu UG Borów ul.Konstytucji 3 Maja 22, 57-160 Borów .z dopiskiem „Ankieta PGN”….

lub składać bezpośrednio w Sekretariacie urzędu.

Wszystkie zebrane informacje zostaną wykorzystane wyłącznie do oszacowania wielkości emisji gazów cieplarnianych oraz przygotowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy.

 

Wójt

wojt_small

AWARIE
sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej zgłaszamy pod numery:

Kierownik GZGK
w Borowie

697 916 426
Oczyszczalnia scieków
w Borku Strzelińskim
601 835 865

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

sisms_logo2site
Samorządowy Informator SMS
Zarejestruj się,
aby być powiadamianym
o zdarzeniach na terenie
Gminy Borów
( awarie wodociągowe, ostrzeżenia pogodowe, zagrożenia itp. )
wyślij SMS o treści
Tak.dst01
na numer
661 000 112


Fundusze Europejskie

banner_inwestycje_ue

Świadczenie Wychowawcze

Mapa Gminy

mapa_gminy

Dzielnicowy

policja_znak

 

Gminy partnerskie

Medlov-Borów