Polish (Poland)

Komunikacja autobusowa

BIP

bip_logo_pomn1_grad

PeUP

banner-22

 

Pogoda

°F | °C
invalid location provided

Imieniny

Imieniny obchodzą:
Dzisiaj :
Jozefa Bogdana
Jutro :
Klaudii Eufemii
Nasza Gmina
Badania mammograficzne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Kluczewska   
Poniedziałek, 18 Marzec 2019 13:23

 
Bezpłatna mammografia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Kluczewska   
Czwartek, 14 Marzec 2019 13:23

W związku z licznym zainteresowaniem zapraszamy Państwa do skorzystania z bezpłatnych badań. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

 
Spotkanie z Sołtysami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Kluczewska   
Czwartek, 14 Marzec 2019 12:17

11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa, jak co roku Pan Wójt zaprosił wszystkie osoby pełniące tę zaszczytną funkcję na spotkanie, aby podziękować  za współpracę , zaangażowanie, za liczne inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej, a także za codzienną wytrwałą pracę na rzecz sołectwa. Życzył również poparcia  w zbliżających się wyborach. Tegoroczne spotkanie odbyło się w GCKE w Borku Strzelińskim  i przebiegło w miłej atmosferze.

 

 
Informacja o podpisaniu umów z Wykonawcami w ramach projektu pn. „ Dziś przygotowuję się do jutra- wsparcie uczniów i uczennic w Gminie Borów” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Kluczewska   
Środa, 13 Marzec 2019 11:39

Wójt Gminy Borów informuje, iż w wyniku przeprowadzonego postępowania w trybie przetargu nieograniczonego w ramach projektu pn. „ Dziś przygotowuję się do jutra- wsparcie uczniów i uczennic w Gminie Borów” realizowanego przez Gminę Borów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zostały podpisane umowy z Wykonawcami dla poszczególnych części zamówienia:

Część 1–Dostawa sprzętu komputerowego i multimedialnego oraz oprogramowania

W dniu 5 marca 2019r. została podpisana umowa z Panią Małgorzatą Szczepanik- Grzywocz, prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą: PWH WIP Małgorzata Szczepanik- Grzywocz, ul. Reymonta 23, 44-200 Rybnik na dostawę sprzętu komputerowego i multimedialnego oraz oprogramowania na kwotę 178 228,00 zł brutto.

Część 2 - Dostawa mebli

W dniu 1 marca 2019r. została podpisana umowa z Panią Elżbietą Niemczyk, prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą: PPHU L&K Niemczyk Elżbieta Niemczyk, Ul. Browarna 2B/3, 57-220 Ziębice na dostawę mebli na kwotę 5 265,63 zł brutto.

Część 3 – Dostawa sprzętu AGD

W dniu 1 marca 2019r. została podpisana umowa z firmą Swisspol LTD Sp. z o.o. , ul. Wilcza 27, 50-429 Wrocław na dostawę sprzętu AGD na kwotę 8 033,67 zł brutto.

Część 4 – Dostawa dodatkowego wyposażenia kuchni szkoły

W dniu 1 marca 2019r. została podpisana umowa z firmą Swisspol LTD Sp. z o.o. , ul. Wilcza 27, 50-429 Wrocław na dostawę dodatkowego wyposażenia kuchni szkoły na kwotę 5 358,50 zł brutto.

Część 6 – Dostawa urządzenia do terapii biofeedback

W dniu 1 marca 2019r. została podpisana umowa z Panem Jackiem Michałowskim, prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą: JM CONSULTING Jacek Michałowski, ul. Sengera Cichego 24/6, 02-790 Warszawa na dostawę urządzenia do terapii biofeedback na kwotę 18 700,00 zł brutto.

Część 7- Zakup dostępu/licencji do korzystania z obrazkowego testu zawodów

W dniu 5 marca 2019r. została podpisana umowa z firmą Kapitał Kariery, ul. Opolska 51/1, 52-010 Wrocław dotycząca zakupu dostępu/ licencji do korzystania z obrazkowego testu zawodów na kwotę 1 353,00 zł brutto.

 
Bezpieczeństwo pracy przy pozyskiwaniu drewna opałowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 13 Marzec 2019 07:24

Bezpieczeństwo pracy przy pozyskiwaniu drewna opałowego

Wycinka drzew z użyciem ostrych narzędzi - pił, siekier, pilarek, wiąże się z ryzykiem poważnych wypadków. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego Placówka Terenowa w Strzelinie przypomina, jak bezpiecznie pozyskiwać drewno

Najczęstszymi przyczynami wypadków, które mogą skutkować poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, są: niewłaściwy sposób ścinki i obalania drzew (zła organizacja pracy, nieporządek), demontaż fabrycznych systemów bezpieczeństwa na pilarkach łańcuchowych, używanie niesprawnych lub źle konserwowanych narzędzi - bez osłon, zabezpieczeń, napraw, naprawianie sprzętu przy włączonym napędzie, zła eksploatacja, praca w nieodpowiedniej odzieży oraz bez zabezpieczeń wzroku i słuchu oraz zła kondycja rolnika (zmęczenie, stan po użyciu alkoholu).

Czytaj instrukcję, sprawdzaj sprzęt!

Najczęściej używanym w gospodarstwie rolnym narzędziem do obróbki drewna jest pilarka łańcuchowa. To jedno z najniebezpieczniejszych narzędzi ze względu na nieosłonięty element tnący. Przed rozpoczęciem pracy należy zapoznać się z instrukcją obsługi, sprawdzić działanie hamulca bezpieczeństwa, stopień napięcia, ostrość łańcucha, wyprofilowanie ogranicznika głębokości ogniw łańcucha, mocowanie ostrogi. Łańcuch musi być naciągnięty, należy go regularnie ostrzyć, pamiętając o zachowaniu odpowiednich kątów ostrzenia. Raz w roku łańcuch pilarki trzeba oddać do serwisu ostrzącego.

Pilarką nie wolno pracować podczas silnego deszczu i śniegu, niskich temperatur i silnego wiatru!

Uruchamiaj bezpiecznie

Nie wolno uruchamiać pilarki bez jej unieruchomienia. Może się to skończyć niekontrolowanych uderzeniem prowadnicy i pracującego łańcucha w nogę lub rękę. Minimalna odległość od osoby uruchamiającej pilarkę wynosi 3 metry. Pilarkę należy uruchamiać z ziemi, poprzez włożenie stopy w tylny uchwyt sterujący lub w pozycji stojącej 0 poprzez ściśnięcie udami. Nigdy nie należy unosić pilarki powyżej linii barków!

Odzież ochronna

Pracę przy pozyskiwaniu drewna należy wykonywać w spodniach lub nogawicach z wkładką antyprzecięciową, rękawicach, specjalnych butach na protektorze z metalowymi noskami, kasku z ochronnikami słuchu i siatką albo okularami na oczach. Strój powinien być dobrze zapięty i przylegać do ciała.

Stan psychofizyczny rolnika

Pozyskiwanie drewna to praca dla zdrowych, silnych mężczyzn. Zaczynając ją, należy być wypoczętym i skoncentrowanym. Nie zaczynaj pracy, jeśli twoje samopoczucie i stan fizyczny nie gwarantują bezpieczeństwa. Niedopuszczalna jest praca po spożyciu alkoholu! Do podstawowego wyposażenia pilarza należy zaliczyć opaskę uciskową, przydatna w razie urazu.

KRUS PT Strzelin

Do opracowania artykułu wykorzystano jako materiały źródłowe broszury prewencyjne wydane przez Centralę Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wójt

wojt_small

AWARIE
sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej zgłaszamy pod numery:

Kierownik GZGK
w Borowie

697 916 426
Oczyszczalnia scieków
w Borku Strzelińskim
601 835 865

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

sisms_logo2site
Samorządowy Informator SMS
Zarejestruj się,
aby być powiadamianym
o zdarzeniach na terenie
Gminy Borów
( awarie wodociągowe, ostrzeżenia pogodowe, zagrożenia itp. )
wyślij SMS o treści
Tak.dst01
na numer
661 000 112


Fundusze Europejskie

banner_inwestycje_ue

Świadczenie Wychowawcze

Mapa Gminy

mapa_gminy

Dzielnicowy

policja_znak

 

Gminy partnerskie

Medlov-Borów